Haber

Bosna-Hersek’teki Sırp Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Milorad Dodik taziye defterini imzaladı

Bosna Hersek’in iki yanından biri olan Sırp Cumhuriyeti’nin (SC) lideri Milorad Dodik, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6’lık depremlerin ilk gününden bu yana Türk halkının yanında olduğunu söyledi. “yüzyılın felaketi”.

Dodik, bu sabah Türkiye’nin Banjaluka Başkonsolosluğu’nda açılan taziye defterini imzalayarak duygu ve düşüncelerini muhabirlerle paylaştı.

Türkiye’de yaşananlardan dolayı derinden yaralandığını dile getiren Dodik, “Depremlerin olduğu ilk günden beri Türkiye’nin yanındayız. Deprem bölgesindeki arama kurtarma ekipleri değişecek. Yani mevcut ekip geri gelecek. yerine yenisi gelir.” söz konusu.

Dodik, taraf bünyesinde toplanan 10 tırdan oluşan yardım konvoyunun en kısa sürede hareket edeceğini belirterek, Türkiye’nin 2014 yılında Bosna Hersek’e yaptığı yardımı asla unutamayacaklarını söyledi.

Dayanışma söz konusu olduğunda herkesin birlik olduğunu belirten Dodik, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Banjaluka Başkonsolosu Oğuz Kılıç, Dodik’in sarsıntılardan bu yana konsoloslukla temas halinde olduğunu belirterek, deprem bölgesinde en gerekli ihtiyaçların çadır, jeneratör ve battaniye olduğunu hatırlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu