Haber

Kayseri’den kısa

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde belediyeye bağlı arama kurtarma ekiplerinin 23 vatandaşı enkaz altından çıkardığını belirtti.

Palancıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, depremin ilk saatlerinden itibaren Kahramanmaraş’ta 60’ın üzerinde işçi ve 40 civarında iş makinesiyle arama kurtarma çalışmalarına katıldıklarını belirtti.

Belediye ekiplerinin 23 vatandaşı enkazdan çıkararak sağlık ekiplerine teslim ettiğini belirten Palancıoğlu, tüm ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

Büyükkılıç’tan koordinasyon toplantısı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve Aksaray Belediye Başkanı Cihan Dinçer ile uyum toplantısı düzenledi.

Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş’taki diğer ilçe belediyelerinin görevlendirmeleri ile ilgili koordinasyon toplantısı yaptıklarını ve verilen görevler doğrultusunda çalışmalara devam edeceklerini bildirdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör de Başkan Büyükkılıç ve ilçe belediye başkanlarına teşekkür etti.

Kocasinan’dan depremzedelere moral

Kocasinan Çocuk Kulübü üyeleri depremzedeler için “Pinokyo” adlı oyunu Gevher Nesine Kız Öğrenci Yurdu’nda sahneledi.

Karşılaşmayı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve eşi Fatma Çolakbayrakdar da izledi.

Çocuklarla ilgilenen Önder Çolakbayrakdar, depremde yaşanan olumsuz durumları insanlara unutturmak adına bu tür etkinliklerin değerli olduğunu belirtti.

haber-bulancak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu